| anonim_4396 a întrebat:

De ce atunci cand am probleme menstruale am o lipsa imensa de calciu adica ma simt atat de slabita si cand mananc parca mi e rau dupa si nu vreau si dupa e mai rau ca nu mananc si tot intru in panica ca imi tot vine sa lesin ca sunt prea slabita
Va rog ajutati-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| cezar003 a răspuns:

Mananca de la naturiste de exemplu argila
este mai nou si argila neagra
calciu.gainile stiu de ce poti sa iei calciu de la spital sau iei calciu de la ce mananci, baga mult lapte si branzeturi

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru cezar003):

Argila absoarbe toxinee, apoi este eliminata fara a avea aport de ineralizare a organismului! NU MAI DA RASPUNSURI ERONATE, inainte ca tu sa te informezi si sa retii corect informatia parcursa

| cezar003 a răspuns:

Probabil ca ai si carente de fier, dar nu cumva esti naturista?

| cezar003 a răspuns:

Pai afla fata ca daca esti buruienista nu vei rezista, de ce esti incapatanata? oamenii sunt facuti sa manance carne si asa va ramane caninii tai ce rol au? sa roada cereale?

| Himynameis a răspuns (pentru cezar003):

Dar nu pot sa mananc ceva parca mi se face rau orice as manca

| Himynameis a răspuns:

Ce incurajare ☺️

| Himynameis a răspuns:

Ce prost