Întrebare recomandată | Denila123 a întrebat:

De ce când beau apa ma doare burta????

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Durerea poate veni atunci cand bei apa rece sau imediat dupa masa.
O teorie spune ca depinde de ce ai în stomac, apa rece schimbă textura alimentelor și îngreunează digerarea stomacului.
Un exemplu este ca, grasimea din alimente devine mai rigida.
Toti suntem sensibili si diferiti.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bea vinlaughing

| Violleta2022 a răspuns:

Ca bei apa fara sa fii mancat nimic.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Câtă bei?

| Hyperion7 a răspuns:

Sigur nu e de la apa, probabil și ceva la stomac

| ReddY25 a răspuns:

Poate bei excesiv

| carevaescu a răspuns:

Pt ca ție foame.

Un banc antic, babesc:

"Lume, eu plec din satu' ăsta!"
"Da' ce-ai pățit bă?"
"Nu e apa bună aici!"
"Cum dr**u nu e bună, nu o bem cu toții și n-are nimic!?"
"Păi da, voi aveți burta plină!"

| TheGentleman a răspuns:

Poate bei prea multă dintr-o dată. bea mai rar

| adela1895843 a răspuns:

Bei mult energizant?