| csaryus a întrebat:

De ce cand fac efort sustinut, alerg mai mult, peste 7-8 km sau trag de greutati imi vine sa vomit, ma doare capul si ma simt ametit, pot face ceva sa nu se mai intample asta?
Ce imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mariya5 a răspuns:

Daca intrecem limita, tuturor ni se intampla asta, este normal, prin antrenament si poate cateva vitamine o sa te simti mai bine.

5 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Sa faci niste analize, poate ai probleme cu vreun organ. Nu mai risca, poti sa dai de belea!

| Astana a răspuns:

In primul rand, ai o alimentatie sanatoasa? Cei 7 km sunt de jogging sau sprint? (efort moderat sau intens?). Un efort intens poate avea si acest efect, insa iti recomand sa consulti un specialist. Senzatia de voma nu e normala, la fel si durerea de cap. Iti recomand sa mergi la medic. E posibil sa nu ai nimic, insa e bine sa elimini orice risc.

| Dragotta a răspuns:

Sa mergi la doctor.Pe bune

| Alpha13 a răspuns:

Consulta-ti medicul de familie! Sau un specialist.Sau poate fi de la alimentatie

| csaryus explică:

Mi-e frica de doctori... o sa incerc de maine cu niste vitamine... niste suplimenti, la servici doctorul mi-a spus ca as avea nevoie de niste suplimente(calciu, magneziu) si sa las sarea mai moale.
Multumesc celor care au incercat sa ma ajute. Apreciez!