| Andreeaioan115 a întrebat:

De ce cand ma infometez imi miroase din gura? imi spal dintii mereu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Cand te infometezi fara sa ai grasime suplimentara multe lucruri merg rau in organism, printre cele mai usoare simptome este si halena, mirosul urat al gurii si al respiratiei, care se intalneste la absolut toti cei ce nu se hranesc suficient.

| DrGoogle a răspuns:

E posibil sa ai o afectiune la sistemul digestiv, sau probleme cu stomacul, iti recomand sa mergi la un control.
Pana atunci bea multa apa cu lamaie.

| minrest a răspuns (pentru DrGoogle):

Stai putin, ai citit enuntul?

| DrGoogle a răspuns (pentru minrest):

Da am citit, tu ai citit? Daca ai paraziti intestinali sau orice afectiune la stomac iti miroase gura, apa cu lamaie de ajuta, documenteaza-te.

| minrest a răspuns (pentru DrGoogle):

Tot ce ai afirmat e foarte corect si nu te contrazic, dar in enunt se precizeaza si cand ii miroase gura: ''cand ma infometez''. Aceasta persoana de aproape 40 kg poate crede ca de fapt apa cu lamaie ii lipseste, nu o hranire adecvata. Te salut.

| DrGoogle a răspuns (pentru minrest):

Ai dreptate, am omis asta din context, scuzele mele.

| Crisstinayy12 a răspuns:

Ultima oară când mi-am spălat dinții a fost acum un an și nu put

| Iuly4Sad a răspuns:

Este posibil să ai halitoză, sau doar prin faptul că te înfometezi respirația ta este neplăcută din cauza stomacului(fiind gol, e mai predispus să-și "expună" mirosul.