| MariusNWM a întrebat:

De ce cand ma,, intind" sau cand ma ridic brusc incep sa vad negru si sa ametesc, aproape sa cad din picioare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Iulian998876 a răspuns:

Probabil e lipsa de calciu, poti lua fara prescripție medicală din farmacie tablete cu calciu si zinc si sa manânci alimente bogate in calciu iar apoi totul trebuie sa se rezolve.

| Anaandreea11 a răspuns:

Probabil ești anemic dar se rezolva dacă iei suplimente de calciu, B12 și magneziu.

| Roberrt21 a răspuns:

E o miscare prea brusca, esti relaxat iar cand te ridici sau te intinzi poate uneori o faci prea dintr-o data.

| Raven a răspuns:

Poate fi inclusiv hipotensiune arterială ortostatică, asociată unei insuficiențe cardiace așa că mergi tu la medicul de familie pentru o mai mare siguranță și nu lua tratamente după ureche.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Posibil din cauza hipotensiunii.

| Bizon95 a răspuns:

Mergi la doctor

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Te ridici brusc, de asta

| vampyremisa a răspuns:

Nu e de la calciu, e hipotensiune usoara. Incearca sa consumi mai multe lichide. Daca este foarte serios in sensul ca nu apare doar cand te ridici repede, mergi la medic.

| vampyremisa a răspuns (pentru Iulian998876):

Nu are legatura