| FrozenMercurius a întrebat:

De ce atunci cand ma ridic din pat vad negru in fata ochilor si ametesc brusc? Dar si cand stau in picioare mi se mai intampla. De ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ANDREIAd a răspuns:

Posibil de la lipsa de calciu, asa patesc si eu...dar asta iti poate spune precis numai un medic cu ajutorul unor analize

9 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Este posibil sa fi anemica. Dar se mai intampla ca atunci cand te ridici brusc sa-ti scada tensiunea arteriala si sa ametesti pe moment.

| Raniia a răspuns:

Ameteala ta poate sa aiba multe cauze-o cadere de calciu, anemie, cadere de tensiune.Trebuie sa mergi la medicul de familie pentru consult si investigatii pentru a -ti confirma un diagnostic precis.Ai grija de sanatatea ta, orice boala amanata aduce complicatii.

| availablehandyman a răspuns:

Asa patesc si eu cand ma trezesc dimineata si ma duc la baie trebuie sa ma tin de ceva ca ametesc laughing da e de la lipsa de calciu

| BeAmazing a răspuns:

Cred ca ai nevoie de ochelari de vedere! Sau cel mai bine e sa mergi la un control la medic pentru un verdict clar si bun!

| EddiWeed a răspuns:

Lipsa de calciu, anemie

| Cocochannel a răspuns:

E vrba despre tensiunea arteriala, nu despre calciu. Fa un control!

| FireOfSerenity a răspuns:

Probabil e o mica criza epileptica.Se intampla la multa lume(inclusiv mie).Nu cred ca e ceva grav.Dar totusi, trebui sa te duci la doctor ca sa fi mai sigur.

| LeonardRe a răspuns:

La toti ni se intampla este din cauza ameteli n-ai cum sa vindeci asta se intampla cand te ridici brusc din pat in rest nu ti se intampla nimic e la toti oameni

| deereeglat a răspuns:

Ai anemie si/sau lipsa de calciu, acelasi lucru intampin si eu. Atunci cand te ridici din pat ridica-te intai in fund nu brusc in picioare.