| alex495 a întrebat:

De ce cand ma trezesc simt corpul amortit? In special mainile si picioarele

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Cronki a răspuns:

Poate bei cafea si in acelasi timp tii o cura cu vitamine/calciu?
Daca nu atunci sunt doua posibilitati: ori ai probleme cu circulatia sangelui ori probleme pe sistem nervos (in coloana). Daca persista mergi la un control, ceva analize nu strica!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ori intr-adevar dormi foarte prost ori ai vreo problema cu circulatia

| Azµre a răspuns:

Probleme cu circulația sângelui și posibil o tensiune mică. Vezi un medic cardiolog pentru început.

| alex495 explică (pentru Azµre):

Am tensiunea normala

| BSwwatch a răspuns:

Daca-ti amortesc extremitatile ai probleme cu circulatia sangelui, si eu am ceva probleme, doar ca la mi e sunt reci mainile si picioarele

| alex495 explică (pentru BSwwatch):

Si eu am probleme cu circulatia dar cand ma trezesc sumt cu fata in sus si sunt amortite chiar si degetele si simt o durere usoara. Si dispare dupa cateva minute.

| DieBitch a răspuns:

Pentru că este posibil să ai un somn liniştit...şi nu te fâţâi prea mult în somn. şi îţi amorţesc toate big grin

| diannna38 a răspuns:

Pentri ca in unele cazuri cand dormi pe burta sau intro parte mainile ati amortesc ca nu mai trece sangele prin membre de acea te simptu amortit

| ionupo a răspuns:

Ai mai jos un site cu informatii despre problema pe care o ai.

http://www.topmedica.ro/blog/amorteala-si-durere-la-maini/.

Poti pune intrebari chiar pe site iar medicul iti va raspunde in scurt timp. Succes :)