| MirceaCalNebun a întrebat:

De ce cand merg la tara ma constip? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil mananci alimente care produc constipatie si insuficiente care sunt mai "lactasive".
Carnea prajita, cartofii prajiti, orezul, casul etc. produc constipatie.
Daca nu mananci supe /ciorbe suficiente, atunci constipatia vine "la pachet".

| Simpatic a răspuns:

De la aerul de tara, Delia Matache vrea la tara in schimb
Daca nu iti prieste nu te mai duce
Dar pe bune nu are legatura cu mediul ci cu ceea ce mananci, pentru ca nu mananci ce trebuie

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Deoarece doar acasa pe toaleta ta ai tot confortul, la altii in casa sau in spital nu ai cum sa faci in liniste. Este ceva pe sistem nervos creierul declanseaza starea de alerta in corp creste adrenalina si apare constipatia de frică de jenă de disconfort.

| Nirvanaaa a răspuns:

Poate pentru ca schimbi mediul.

| SharpEagle a răspuns:

Nu bei suficienta apa?
Nu mananci mancare variata, poate doar mai uscata?