| roby223 a întrebat:

De ce câteodată îmi vine in gura un gust extrem de amar ceva de genul unui venin?
Oare ii de la fiere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zorn a răspuns:

Poate sa fie de la fiere, dar in acelasi timp poate sa fie si reflux de acid de la stomac. Poate ai un stomac sensibil, care nu suporta diferite alimente mai grele si ar trebui sa renunti la unele dintre ele. Se poate intampla de la băuturi acidulate, alimente prea condimentate, usturoi etc.

4 răspunsuri:
| Robertandrei4858 a răspuns:

Doate fi din doua locuri, de la fiere sau de la rinichi. Daca are un gust metalic inseamna ca ai probleme cu rinichii.

| AlexMh a răspuns:

Eu stiam ca e acrisor veninul. Gustul poate sa vina de la igiena orala necorespunzatoare, probleme orale, alimente neagreate de bila, si pana la probleme cu bila. Cel mai bine pui mana pe telefon si suni medicul de familie si iti explica.

| Anoniq a răspuns:

De unde știi ce gust are veninul?