| anonim_4396 a întrebat:

De ce, cearcanele sunt mai accentuate dupa ce ne trezim? Vreau explicatia si fenomenul care are loc la nivelul ochiului in concordanta cu fenomenele somnului.

Ce fenomene apar cand dormim, astfel incat regiunea de sub ochi sa para mai adancita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Http://www.flu.ro/......nele_.html

Citeşte :)

| ekokizuk a răspuns:

Sincer nu stiu sa dau explicatie deoarece nu sunt informat despre asa ceva dar daca stau sa ma gandesc in timpul somnului pleoapele nu fac nici un exercitiu si ma gandesc ca de acea. Poate ai auzit la bunicii tai cand erai mica, culcate ca sa cresti mare, e adevarata faza findca daca dormi vei creste cu 1 cm parca fiindca stai intinsa, iar cand vei sta in picioare dupa cateve secunde iti vei revenii la inaltimea initiala