| anonim_4396 a întrebat:

De ce, dupa ce beau 3in1 nescafe, imi tremura capul sau am senzatia ca imi tremura capul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

De la cafeina sau zahar, sau ambele, depinde de care faci abuz. Cate bei? Pui zahar?

| anonim_4396 explică (pentru Mădă0611):

Beau o cana pe zi si nu pun zahar pentru ca are.

| Zuzu1991 a răspuns:

Cofeina produce hipertensiune...
iar chestia depinde, de varsta, masa corporala, cata cofeina ai baut pana acum (cu, cat mai putina, cu atat mai puternic efectul) SI cat de concentrata e
arabii, si nu numai, beau in cescute putin mai mari decat un degetar, insa la fiecare cescuta se pun doua linguri "tower" de cafea (adica, nu sunt numai cu varf, ci luate in asa fel cat sa fie echivalentul a vreo 4 linguri cu varf, fiecare, ca la cafea se poate) ca persoana care a baut cafea toata viata si lesina de la o singura inghititura

deci, incearca sa diluezi serios, de ex. sa pui un 3in1 intr-o halba de bere si sa o umplii de apa, sau, sa te lasi de tot de cofeina

| Vântulalb a răspuns:

De la ness, sigur. Nu mai bea din ala. Ori cafea naturala, ori ceai.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tremuratul capului are legătură strânsă cu anxietatea, cel mai probabil îți provoacă sau intensifica deja problemele existente.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Las-o mai moale cu cafeaua o vreme și vezi cum te simți

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca ai voie sa bei cafea îți cauzează palpitații.

| Silwian a răspuns:

Câți ani ai? N ar trebui sa bei
.

| anonim_4396 explică (pentru Silwian):

Am 18 ani si am baut doar 2 zile.

| Silwian a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai daca mai bei și energizante......rău faci!

| StefanDrg a răspuns:

3 in 1 contine foarte mult zahar, daca mai si mananci ceva dulce inainte sau dupa, e posibil sa ai glicemia foarte mare

| Iamlolanoah720 a răspuns:

Poate ai tensiune