| Gabdag a întrebat:

De ce dupa ce ma masturbez simt nervozitate, un fel de oboseala psihica?
Trebuie sa beau unul doua energizante ca imi revin.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Scade tensiunea de aia simti nervozitate iar cand bei energizante ai adrenalina iti creste tensiunea glicemia si zici tu ca te simti bine dar adevarul este ca energizantele te vor distruge incet dar sigur.Ele doar creeaza in corp o iluzie o stare de bine ca si alcoolul drogurile tigările, dar după ce trece efectul energizantelor iar redevii agitat nervos si o iei de la inceput.

| RAY a răspuns:

Se da drumul la somnifere în creier, normal ca simți simnolenta

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fiindcă execuți o activitate nefirească. Plângi după iubita lipsă.

| Frank51 a răspuns:

Majoritatea oamenilor simt o senzație de relaxare. Eu personal mă simt atât de relaxat că adorm după câteva zeci de minute.

Cred că e de la altceva oboseala ta psihică, poate de la muncă.

| gabicoo a răspuns:

Dai cu ceai de tei! Te calmează!

| StrongHeart a răspuns:

Ca aia e toata energia ta sexuala pe cateva zile pe care o risipesti aiurea pentru o placere de cateva momente.
Daca de asemenea vizionezi pornografie, iti schimba structura creierului, e demonstrat de doctori experti in neurologie.
Avem o cantitate limitata de energie disponibila zilnic, trebuie sa inveti sa iti consumi energia in mod productiv, facand activitati care te implinesc cu adevarat, nu autostimulandu-te pentru placeri de durata scurta care iti consuma timpul si energia.
Ca sa ai energie mai multa trebuie sa elimini stimulii astia sau macar sa ai o masura in ce faci, fie ca e vorba de zahar, pornografie, social media sau alti stimuli daunatori.

| helpforyou a răspuns:

Este normal sa te simti vlaguit, doar faci o activitate fizica si "intelectuala". Plus ca ramai fara o gramada de minerale din cirp. Printre cele mai importante sunt calciul si zincul.

| Seba2013 a răspuns:

Pentru ca una este sa existi mental si alta real. La mast. te lipesti de erosul pandemos, vulgar. Erosul urania nu ti se arata pentru ca intri pe un teren decontextualizat. O iei pe aratura ci nu pe drumul corect. Doar cand mergi pe drumul corect poti sa iei prin invaluire si erosul pandemos. Atunci acesti doi erosi se vor echilibra si nu o sa mai simti nervozitate, vei ajunge la saturatie. Insa trebuie sa o iei pe drumul corect cu casatorie si sa pornesti de sus in jos, adica sa te asiguri ca erosul urania te va ridica iarasi de la pamant la cer. Trebuie sa pornesti de la esenta la aparenta nu de la aparenta la esenta. Ai doar o inima nu poti sa iubesti in acelasi timp doua lucruri. Cand te infoci in ceva automat celalalt se dispretuieste. Asa inseamna economía dorintelor sau a facultatii deziderative si sa nu ti se ingreuneze inima.
https://youtu.be/SReMeThkTZ4

| Jus7t a răspuns:

În primul rand, energizantele nu sunt sănătoase.
Da, mai beau și eu, foarte rar.
Îți strica dinții chiar dacă ii îngrijești, la fel și sucurile acidulate în exces.

Poate o faci prea des, îți ia din energie, normal.

| manuemanoil a răspuns:

Dacă îți simți oboseala sau nervozitatea după activitatea sexuală, poate fi din cauza nivelului crescut de hormoni pe care îl experimentezi în timpul acestei activități. De asemenea, poate fi o reacție la eliberarea de energie fizică și emoțională pe care o implică activitatea sexuală.

Este important să înțelegi că fiecare persoană este diferită și poate avea reacții diferite după activitatea sexuală. Dacă te simți foarte obosit sau ai probleme cu concentrarea sau somnul după activitatea sexuală, ar trebui să discuți cu un medic sau cu un terapeut pentru a afla mai multe.

În general, nu este nevoie să bei energizante după activitatea sexuală. Dacă te simți obosit, poate fi mai eficient să îți iei o pauză și să te relaxezi sau să îți faci o curățenie generală în loc să apelezi la stimulente artificiale. Este important să îți asiguri un regim echilibrat de somn și odihnă, precum și o alimentație sănătoasă pentru a te menține în formă.