| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am dat viata peste cap si parca nu mai am nicio ambitie sa imi revin. Dorm putin, prost, la ore aiurea, sunt sedentar, mananc putin, nu am energie sa fac nimic. Voi cum va adunati cand picati asa? In fiecare zi spun ca fac o schimbare si a doua zi simt o oboseala psihica si pana nu aman din nou nu ma simt bine

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Bună! Ieși la plimbare; vei avea poftă de mâncare și chef de viață! Nu face nici o schimbare, ci ieși din casă; astfel ai făcut cea mai mare schimbare, apoi dormi mult, dar mult, apoi schimbările vin pe rând. Nu te gândi la nimic. Ai timp pe urmă. Ascultă muzică frumoasă și cântă împreună cu solistul/solista! Poți dansa dacă vrei... Mănâncă sănătos, egal dacă mult sau puțin, bea lichide suficiente și plimbare de mai multe ori pe zi... Poți savura o înghețată delicioasă sau un ceai verde! Numai bine!

| AmandinaDragan a răspuns:

Mergi la psihiatru.

| Celestina003 a răspuns:

Posibil pentru că nu ai prietenii?