| NICKSOOO a întrebat:

Ma doare capul îngrozitor. Ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Ia un Ibuprofen sau aspirina.Si stai linistita in pat.Iar daca durerea continua si in celelalte zile mergi la medic sa iti faca o raza la cap, sa te consulte.

| untu a răspuns:

Sa bei un pahar de PEPSI-COLA sau COCA-COLA contine cofeina! Sau poti sa bei o cescuta de cafea! Daca durerea de cap persista, iei un NUROFEN FORTE si sa bei 2 cani de ceai de tei cu o feliuta de lamaie si cu miere, sa stai in pat 1-2 zile!

| Dumbi a răspuns (pentru untu):

De cand iti trece durerea de cap cu Cola sau Pepsi?laughing (vad ca nu intelegi glumele…).

| untu a răspuns (pentru Dumbi):

Nu e gluma, ca asa am facut eu cand nu am avut pana sa cumpar medicamente pentru dureri de cap! Am baut un pahar de Pepsi si am stat linistit pe pat si mi-a trecut imediat dupa o ora!

| Dumbi a răspuns (pentru untu):

Sigur e de la Pepsi, nu ca ai stat sa te odihnesti laughing

| untu a răspuns (pentru Dumbi):

Razi de mine? E normal sa ma odihnesc dupa o zi grea de munca? sad

| Dumbi a răspuns (pentru untu):

Nu rad de tine, rad de ce ai spus tu. Ce legatura are munca cu Pepsi, in ceea ce ai spus mai sus si ce ai spus adineauri?:/ schimbi subiectul.

| Dumbi a răspuns:

Cum tai un pepene cu o macheta, asa sa faci si cu capul. Si nu o sa te mai doare. happy

| sanea123456789101112 a răspuns:

Daca te doare da o fuga la farmacie unde stiu eu farmacistul iti recomanda ceva! Si chiar poate sa-ti, asoare tensiunea! Eu stiu farmacii unde chiar se fac injectii! Doar trebuie sa gasesti oamenii potriviti! Toti farmacistiiar trebui sa faca asta! Multa sanatate!

| kristescu a răspuns:

Du te la orl
Posibil sa ai sinuzita, nu lua mai ales ibrubofen ca dupa devii dependent si nu si face efectu,
Daca e nevoie obsa ti faci radiografie sa vezi daca ai sinuzita si dupa te duci la doctor sa o vada, si daca ai sinuzita te baga pe antibiotic
Eu am luat antibiotic, ibrubofen si nurofen, si am facut inhalatii
Si sigur iti trece

| Dani_Georgiana_1991 a răspuns:

Dormi și trece