| Theseus a întrebat:

De ce exista un interval de timp intre donari de sange? Adica, de se poate dona o data la 3 luni si nu mai devreme. Sangele se reface in 24h...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| from02hero100 a răspuns:

Pentru ca plasma este cea care se reface foarte rapid, majoritatea fiind apa. Dar elementele figurate, anticorpii si cele care transporta oxigenul, se refac mult mai greu.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca nu este santos pentru corpul uman!

| MistretulPufos a răspuns:

Pentru ca globulele albe si rosii nu se refac atat de repede cred, dar tu esti Naruto tu poti dona cat vrei ca tu te regenerezi rapid

| Theseus explică (pentru MistretulPufos):

Ce leg are poza mea d profil cu intrebarea? sa-nteleg ca ai ceva cu anime-ul?
Mersi de raspuns, fara comentariul ulterior happy

| MistretulPufos a răspuns (pentru Theseus):

Nimic sefu' te rog nu da cu Rasengan in mine