| Reek54 a întrebat:

Cat sange poate dona un om de 20 de ani? (dintr-o data)

Răspuns Câştigător
| harhas a răspuns:

DEPINDE.de om...cat e de facut.etc. 500 ml.mai mult nu cred

4 răspunsuri:
| Deedeek a răspuns:

Maxim 6 litrilaughing daca storci mai mult de atat, iti dau un like pe facebooklaughing

| Reek54 explică (pentru Deedeek):

Si eu ti-am dat niste voturi proaste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mult, da vezi sa iti mai ramana si tie macar 1 litru, ca daca nu, patesti ca motoarele diesel, e mai greu de pornit daca ramane fara carburant tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Calculeaza mai intai cat sange ai in corp.sangele reprezinta(daca nu ma insel)8% din greutatea corpului. dupa ce ai calculat, vezi tu cam cat ...iti dai seama. sper ca te-am ajutat! funda?big grin