| TudorFox a întrebat:

De ce imi cresc inegal unghiile? Ar trebui sa ma ingrijorez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Sonia822 a răspuns:

Nu, de obicei la degetul inelar creste mai repede cu 2 mm.

| Bizon95 a răspuns (pentru Sonia822):

Pentru ca inelarul are un inel mare, gros si greu pe el, NU? rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti cresc inegal, au un ritm de crestere la fel, insa probabil cand le tai nu le tai in mod egal pe toate, sau unele dintre ele le folosesti mai mult (sau degetele) si se tocesc mai repede.

| andiceasu95 a răspuns:

Depinde, spre exemplu eu am un deget asa si asa, unu e mai scurt altul mai lung laughing

| Ana7807820 a răspuns:

Depinde de felul in care iti tai unghiile.
Nu iti fa griji, doar straduie-te sa ti le tai mai uniform data viitoare happy