| dididedediu a întrebat:

De CE Imi intarzie menstruatia? a mea este neregulata si nu a mai venit din 26 septembrie... FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RandomGirl a răspuns:

Ti-ai raspuns singura la intrebare.
Daca ai mesntruatie neregulata este normal sa iti intarzie asa, sunt unele fete care asteapta 3-6 luni sa le vina urmatoarea mestruatie. Presupun ca esti la pubertate, deci hormonii iti joaca feste.
Ciclul devine regulat dupa 2 ani de cand ti-a venit prima oara.
Sunt mai multe cauze pentru care s-ar putea sa iti intarzie menstruatia:
- dieta, schimbarea brusca a regimului alimentar iti poate influenta menstruatia;
- stresul;
- sportul excesiv;
- ai putea fi racita la ovare;
- dereglari hormonale;
Daca vrei sa te linistesti ar trebui sa iti faci un control de verificare la medicul ginecolog.
Numai bine, o seara placuta.

5 răspunsuri:
| misu a răspuns:

Se numesc dereglari hormonale, poate fi si o raceala sau nu ai fost cuminte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi ma la un mecanic sa-ti reguleze problema.cum poti sa stai neregulata? ca nu ea a intarziat ci tu esti cam in urma.

| Høst a răspuns:

Stai să-mi consult globul de cristal...