| Calinm22 a întrebat:

De câteva zile a început să mă doară maxilarul in partea dreaptă, iar după câteva zile parcă mă doare mai tare, durerea apare doar când mănânc sau îmi forțez maxilarul, oare ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Mergi la medic.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu este exclus sa ai probleme cu vreun dinte sau măsea
Probabil o infecție gingivala.
Sau posibil să îți fi intrat ceva între dinți și îți cauzează durere happy
Eu pățesc așa după ce mănânc carne și îmi e imposibil sa o scot cu scobitoarea sau când mănânc floricele și îmi intră chestia aia portocalie între masele.

| Calinm22 explică (pentru Hyperion7):

Durerea este și în zona de ureche

| Hyperion7 a răspuns (pentru Calinm22):

Atunci cred că o fi o posibilă infecție la ureche, nu ezita totuși să faci un consult orl

| RAY a răspuns (pentru Calinm22):

Ai mare grija poate fii o infecție bacteriană că și menginita, dar durerea radieaza și în urechie să știi, du-te la un stamotolog și la ORL nu e de gluma cu de astea