| LTAA a întrebat:

De ce imi pocnesc degetele si incheieturile mainilor?
Exista vreo consecinta daca tot fac asta (mi-a intrat in reflex)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Elena_Raluca_1992 a răspuns:

Ti le pocnesti din cauza stresului, exista consecinta de a ti se distruge cartilagiile ceea ce duce la tremuratul mainilor la batranete, incearca sa gasesti alt tic nervos mai putin daunator

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Iti pocnesc de la atata stat degeaba.
Consecinta? La 40 ani o sa iti tremure mainile mai ceva ca un schizofrenic!

| DanielaCeZarXF a răspuns:

Nu o sa patesti nimic... daca iti trosnesti degetele la batranete nu o sa faci boala aia de la varful degetelor.