| Modifica a întrebat:

De ce imi simt gatul ragusit cand citesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anonim14Black a răspuns:

S-ar putea sa citesti prea grabit sau prea tare fara sa iti dai seama si sa ragusesti pe parcurs, bea apa si incearca sa nu te mai fortezi cu vorbitul de parca deja ti-s-a luat vocea, pentru ca daca nu faci o pauza, s-ar putea sa se intample asta

6 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Incearca sa citesti in gand, nu cu voce tare!

| darrio2007 a răspuns:

Probabil citesti teme pentru scoala.

| RAY a răspuns:

Ce de boli aveti cand cititi ceva

| Ineys a răspuns:

Din cauza pauzelor mici. Cand vorbesti cu cineva iei pauze mai mari ca mai astepti sa vorbeasca si el, etc etc. Cand citesti, o faci cumva la foc automat si nu ai timp sa te odihnesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bea apă. Ia pauză. Nu forța corzile vocale.
Vezi aici o emisiune interesantă: https://youtu.be/LxLOjYRyKwM

| alexandraad a răspuns:

Fumezi? Daca nu, incearca sa bei mai multa apa.