| samiZiciPompier a întrebat:

Ce remedii stiti pentru raguseala? Eu am ragusit in urma cu cateva saptamani cand am racit si m-a durut in gat. Mi-a trecut raceala, dar parca tot nu am revenit la vocea mea normala. imi simt si gatul uscat putin. Am incercat cu tantum verde dar degeaba. Merci! Funda happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Triple3XH a răspuns:

Fa-ti multe ceaiuri calde cu miere.Asta ajuta

3 răspunsuri:
| MyObsession a răspuns:

Tantum verde e bun de aruncat la gunoi.
Pentru început ia Decasept, dacă ţi se înrăutăţează situaţia iei Strepsils mentol.
Fără apă rece, suc rece sau apă minerală/suc acidulat.Mai mult rău face.

| Karelia123 a răspuns:

Bea ceaiuri si ia medicamente care contin propolis. (alt remediu ar mai fi sa pui o carpa cu spirt pe bronhii si pana a doua zi iti trece tusea).
Sper sa iti revii.
Pa pa.

| Karelia123 a răspuns:

Bea ceaiuri si ia medicamente care contin propolis. (alt remediu ar mai fi sa pui o carpa cu spirt pe bronhii si pana a doua zi iti trece tusea).