| ArbitruPesteTot a întrebat:

De ce in secolul 21 inca mai e asa wow faptul ca cineva merge la pshiatrie pentru un atac de panica,anxietate depresie? si alea tot boli sunt,iar uitandu-ma in jur multi au anxietate si pentru necunoscatori si aia e problema mentala, deci ce e asa wow in secolul 21? ca copiii aia "ai ochelari hahaha" mentalitate de copil imatur needucat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| haileewatson a răspuns:

Cred ca asta e doar in capul tau; Nu am vazut/auzit niciodata ca oamenii sa judece persoanele care merg la psiholog sau psihiatru.

3 răspunsuri:
| haileewatson a răspuns:

Doamnelor si domnilor, a revenit dumitru/constantin/irina cu un cont nou

| costiak56 a răspuns (pentru haileewatson):

Tu esti domnisoara din poza de la avatar? esti draguta foc, imi plac ochisorii si buzele.

| DjSannan a răspuns:

In secolul 21, exista o mai mare acceptare si intelegere pentru problemele mentale, ceea ce face ca persoana care suferă să nu mai fie stigmatizată sau marginalizată. Există, de asemenea, mai multe resurse disponibile pentru persoanele care au nevoie de ajutor, cum ar fi terapia, medicamente și alte tratamente. Acest lucru înseamnă că persoanele care au probleme mentale pot primi tratamentul adecvat și pot trăi vieți mai productive și mai fericite