| iStarry a întrebat:

De ce in timpul scolii seara adorm repede iar cand e vacanta dabea mai adorm?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Maariiaa a răspuns:

Bună.

În timpul școlii ești stresată și ai multe griji pe cap. Trebuie să îți faci temele,să fii atentă la ore.Să înveți la unele materii pentru că profesorul te va asculta.
Sunt multe griji pe care elevii/elevele le au pe cap.
În timpul școlii adormi mai repede pentru că ești obosită,sculată de dimineață,ți-ai consumat energia. Orele obositoare sunt de vină.
În vacanță abia adormi pentru că nu ai aproape nici o grijă pe cap,te gândești mai mult la ce o să te joci,cum o să te distrezi în următoarea zi.În vacanță te simți bine și ești dornică să te relaxezi,să îți încarci bateriile.
Nu este ceva ciudat, este omenesc. Școala te epuizează și fizic și psihic, iar gândul că ești în vacanță și ai mult timp să te distrezi te relaxează.

Numai bine!

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și dimineața la ce oră te trezești și ce program ai peste zi?
Pa, pa.

| AnonimGirl a răspuns:

Din cauza ca iti place vacanta si tot te gandesti ce distractii vei avea ziua urmatoare iar cand e scoala adormi repede pentru ca nu iti place scoala.

| KingJulien a răspuns:

Atunci cand esti la scoala, orele sunt obositoare si adormi repede.Vara,cand lenevesti(te odihnesti )...cred ca ai inteleswinking

| Dariuss a răspuns:

Eu fac invers.in timpul scolii asa de greu adorm.cred ca din cauza stresului.

| Gabi_2651 a răspuns:

Pentru ca scoala te epuizeaza, fizic si psihic laughing
De aia big grin

| andreea_1419 a răspuns:

In timpul scoli esti mult mai obosita, creierul tau oboseste mai repede datorita stresului pe care il depui. iar in vacanta de vara nu gandesti asa de mult ca in zilele cu scoala