| kikirikikikiki a întrebat:

De ce întârzie ciclul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ciclul este reglat hormonal. Emisia de hormonisexuali este ciclică, regulată, lunară, de aceea se numește ciclu. Ea poate fi influențată de foarte mulți factori. Toți hormonii corpului sunt într-un echilibru care poate fi schimbat de stres, alimentație, sarcină.

| Nirvanaaa a răspuns:

Poate fi din cauza dereglarilor de natura hormonală.

| NunuNini a răspuns:

De... sarcina!

| blairelovesmusic a răspuns:

Probabil ai mai putin de 16 ani, de-obicei este neregulat la persoanele din categoria asta de varsta.