| florentina_zaharie a întrebat:

De ce ma doare capul asa de tare atunci cand inspir un miros puternic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

Poate ca sa fie o cauza alergologica. Iti recomand ca sa consulti un alergolog.

4 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

Ai alergie la mirosuri puternice.

| floriboldea a răspuns:

Poti avea un microb in stomac, consulta neaparat un medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci cand inhalezi un miros sintetic, inhalezi si compusii necesari producerii acelui miros – alcool, benzen, acetona, etc. Acestea sunt substante toxice, care iti

| horia_vileu a răspuns:

Nu de la miros te doare capul, ci, din cate banuiesc eu, de la solventii continuti de spray-uri sau de unele parfumuri, sau de la alcoolul din parfum.