| Cσσкiє a întrebat:

De ce mă doare capul când mi`e foame şi nu mănânc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cretzufinish a răspuns:

Datorita contractiilor spasmodice ale stomacului si care transmite creierului un impuls ca trebuie sa actionezi si sa mananci.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Lași organismul pe avarii și nu mai poate funcționa în parametri, lipsa de vitamine, săruri, etc. produc dureri de cap.
Pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

Din cauza hipoglicemiei, glucoza este" combustibilul " celulei nervoase.

| daηă a răspuns:

Pai manca si nu te mai doare...ca de asta te doare capu

| believe a răspuns:

Lipsa de vitamine:daca astfel vrei sa slabesti, nu e solutia tocmai buna, poti sa ai probleme grave de sanatate!

| Alverto a răspuns:

Aspirină