| LuciYTB a întrebat:

Va rog ajutati-ma! Am o aftă în gură și nu pot să mănânc nimica de 4 zile. Îmi e foame de rup da mă doare de crap când mănânc. Va rog. Ori ce răspuns e de folos dacă merge! Pls nu mai pot.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Si mie mi se fac destul de des afte. Ma dau cu glicerina boraxata si imi trec a 2-a zi. Iti recomand si tie. Iei glicerina pe deget si o pui pe afta.

2 răspunsuri:
| dragosbogdan001 a răspuns:

Ti-as fi dat acelasi raspuns ca si AdrianFederer, dar totusi glicerina nu vindeca chiar peste noapte cum zice el, dar trece mult mai repede decat normal. In plus, daca te doare asa de tare te puteai duce la farmacie ca tot asta iti zicea. Si daca te doare nu inseamna ca nu trebuie sa mananci, ca dai dintr-una in alta.

| EllaMk a răspuns:

Daca nu ai glicerina, poti incerca sa folosesti bicarbonat de sodiu...sigur ai in bucatarie.