| anonim_4396 a întrebat:

De ce ma mai apuca uneori sa imi bata mai are inima si dupa mai incet?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dragos9234 a răspuns:

Patesc si eu cateodata asa, nu stiu de la ce darr patesc si cand stau in pat fara sa ma gandesc la ceva, 3 secunde bate mai tare iar apoi isi revine.

| anonim_4396 explică (pentru dragos9234):

Asa mi se intampla.

6 răspunsuri:
| DAC a răspuns:

Probabil ca te nelinisteste ceva sau stii ca se apropie o situatie certa, care poate sa iti aduca ori ceva bun ori ceva rau.
De obicei, inima bate tare cand esti sub presiune, nu cred ca este ceva inclinat problemelor medicale.

| SergiuOsan a răspuns:

Exista numeroase motive pentru bataile neregulate ale inimii, dar majoritatea sunt deloc ingrijoratoare. Probabil esti stresat si atunci inima pompeaza mai repede sangele in corp (reactia "lupta sau fugi" ) sau ai facut efort de curand. Oricum, dupa parerea mea nu este nimic ingrijorator atata timp cat nu apar si alte simtome mai grave

| TearsOfBlood a răspuns:

Probabil pentru ca obosesti si daca obosesti inima bate mai tare si dupa ce te linistesti bate mai incet.
Deci concluzia este ca inima bate mai tare cand faci efort sau obosesti si bate mai incet cand te relaxezi.

| serbanel123 a răspuns:

Pentru ca sangele circula mai repede sau mai incet