| AdyTM a întrebat:

De ce ma tot doare capul. dar nu ma refer la frunte. ma doare sus in mai multe parti. Se poate sa fie de la reumatism? sau.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Posibil de la frig, poarta caciula in functie de temperatura de-afara.Fa o baie fierbinte, incazeste putin spirt medicinal(cam o lingura), toarna-l in crestetul capului si dormi cu fes pe cap.Tot odata ia o aspirina, a doua zi te vei simtii mult mai bine, crede-ma. Daca durerea persista, mergi la medic.

3 răspunsuri:
| suffarstar a răspuns:

Stre sau oboseala. Bea ceaiuri fierbinti si baga-te la somn.

| giony54 a răspuns:

De la o inflamare a coloanei cervicale, fa-ti o radiografie cervicala si se confirma ce spun si dupa aceea contacteaza-ma sa-ti dau tratamentul adecvat.

| Albnegru10 a răspuns:

De la deshidratare, bea apa.