| mirelgmm a întrebat:

De ce majoritatea copiilor prefera gustul dulce si sarat si mai putin gustul acru sau amar.
La scoala prfu de bio o facut un sondaj si din 16 elevi cati erm prezenti la ora 14 au spus ca prefera gustul dulce, 14 ca prefera gustul sarat si doar 4 celelalte 2 gusturi.
Iar acum ne-a dat ca tema sa ne informam de ce sunt preferate aceste gusturi.
ine am poate ajuta cu problema asta are funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Libelle a răspuns:

Habar nu am...
dar si mie imi plac mai mult saratelele decat biscuitiilaughing
si sa stii ca zarzanele de exemplu, imi plac mai mult acre decat dulci, coaptebig grin