| BeyondTheDarkSun a întrebat:

Vă place gustul razbunării? Pentru voi,răzbunarea are un gust dulce, amar, sau acru?

21 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Nu imi place sa ma razbun pe nimeni, din contra incerc sa raspund cu bine la rau.

| GoddessMaui a răspuns (pentru EmaS):

Adica, daca cineva iti da o pumn in fata, tu ii vei zambi?
@Micky
Mie-mi place sa fac mult rau si cand ma razbun, ma asigur ca e de 10 ori mai dureros, nu e vorba de arfe ca n-am asa ceva, ci razbunarea e o provocare care ma duce la fapte tari, plus ca ii dau frau liber laturii mele diabolice devil

| EmaS a răspuns (pentru GoddessMaui):

Nu cred ca vine cineva asa din senin si imi da un pumn in fata fara sa aiba motive!

Apache
| Apache a răspuns:

Mai dulce ca mierea.

| harciog a răspuns:

Nu stiu cum sint unii dar pentru mine toate trairile sint autentice doar pe moment.Razbunare premeditata in timp nu exista, pentru mine isi pierde orice farmec.

| shadovv a răspuns:

Nu are gust, e doar stupida.

| Woodenpints91 a răspuns:

"Răzbunarea e arma prostului" o spune doar cel ce ar vrea să se răzbune, dar nu poate. E un fel de consolare şi nicidecum un adevăr.

Da, îmi place răzbunarea, după părere mea orice nedreptate sau rău ţi s-a făcut trebuie pedepsit. Dacă laşi să treacă de la sine şi eşti mult prea tolerant, ţi se va întâmpla din nou.

Iubesc răzbunarea în orice formă ar fi ea. Chair şi cea violentă. Cu toate că mulţi spun că n-ar trebui să răspunzi cu violenţă la violenţă. Ăia sunt nişte cretini. N-au avut niciodată satisfacţia de a învinge un adversar nasol.

| WR104 a răspuns:

Probabil e dulce pana iti dai seama cat de prost esti ca ti-ai pierdut timpul si ai investit in ceva ce nu-ti aduce niciun profit, dimpotriva.

| Încrucişătorul a răspuns:

Daca m-as razbuna, ar fi pe baza unor motive. In cazul acela, nu ar mai fi o razbunare ci o vendeta.

Vendeta > razbunare
Diferenta? Vendeta are mereu un motiv justificat sau mai multe.

Ooo da, e dulce.

| DanDannn a răspuns:

Revenge is the sweetest joy next to getting pussyes! -Tupac Shakur
Da, este dulce. Chiar diabetica, daca pot spune asa. insa ea iti aduce doar probleme si satisfactii pe moment

| onasis1961 a răspuns:

Depinde de cât de mare este răzbunarea! Un porverb, spune că răzbunarea e arma prostului.Chiar dacă e arma prostului dar este aşa dulce când reuşeşte.

| M25M a răspuns:

Cateodata orgasmic de dulce.

| WhatheWow a răspuns:

Ipocritul spune ca "razbunarea e arma prostului", "vulpea ca strugurii sunt acrii", "cei care se ard, sufla si-n iaurt" iar unul care sufera din dragoste spune ca aceasta are un gust amar; eu nu stiu ce gust are razbunarea dar pot spune ca e, uneori un rau necesar!

| Delicacy a răspuns:

Nu ştiu ce gust are răzbunarea, pentru că nu am avut motive suficient de convingătoare care să mă determine să o folosesc.Dar când voi avea, te voi informa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Culmea razbunarii e sa-ti simti propriul gust metalic de sange in gura.
Nu-mi place sa ma razbun! in schimb nu vreau sa am datorii, sunt un bun platnic.happy

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

Da.Dulce e prea putin ca sa descrie senzatia pe care o simt.

| CryChristiAN a răspuns:

Doar pare dulcehappy.

Răspuns utilizator avertizat
| Radu921 a răspuns:

De cate ori am simtit nevoia sa ma razbun, L-am lasat pe Dumnezeu sa o faca pentru mine si de fiecare data le-am plans de mila, au tras-o de nici prin cap nu-mi trecea sa le-o fac chiar atat de rau.

| VenomV a răspuns:

E dulce.dar depinde pe cine te razbuni. Poate mai tarziu o sa*ti para rau!

| Fax a răspuns:

Razbunarea e extrem de dulce. daca stii cum sa te razbuni, obtii multe.e arma prostului doar daca cel care o foloseste e prost