| David09998 a întrebat:

De ce mereu cănd mănânc ceva foarte iute de exemplu takis, mi se iuțește limba și aproape îmi iese sănge din ea. Mereu cănd mănânc ceva iute eu simt iuțeala doar la limba în rest mai nimic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Nu mai mânca iute. Nu cred ca nu simti ceva si pe la stomac si ce este după el. Mai ales la iesire.

| David09998 explică (pentru darrio2007):

Da, dar alea sunt foarte bune

| darrio2007 a răspuns (pentru David09998):

Inteleg. Si eu mananc iute dar destul de rar.

| David09998 explică (pentru darrio2007):

Ai avut mare dreptate nu mai mănânc deloc iute de acum încolo

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inseamna ca orgasnismul tau face alergie la acel tip de iuteala si caceia este reactia lui de aparare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil să ai alergie la alimentele iuți sau pielea de pe limba să fie sensibila.

| David09998 explică (pentru anonim_4396):

Si cum pot scapa de asta?