| costi900 a întrebat:

De ce mi se ia pielea de pe fata? e nasol zici ca imi naparleste fata,daca dau putin cu mana pe fata imediat se vede problema e ca nu mai imi trece si am aceasta problema de cateva luni am tot incercat sa ma spal de multe ori pe zi sau sa frec dar tot nu se ia sau ramane putin si in cateva ore e la loc, am mai incercat cu o crema de piele de 2-3 ori pe zi imediat dupa ce ma spal dar tot nimic dupa ce se duce crema iarasi am pielea asa stiti vreun remediu? precisez ca nu am stat in soare,nu ma spal cu sapun pe fata sau alte chesti, am aceasta problema de vreo 6-7 luni. multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| TeooQrr12 a răspuns:

Salut! Se pare ca ai tipul de ten "uscat" si ca sa il tratezi ai nevoie de ceva timp pentru el. Poti incerca sa prepari acasa anumite masti care chiar functioneaza! Scrie " masti pentru ten uscat" si iti va da acolo o gramada de tratamente. Sigur, poti incerca si uleiul de masline pentru ca hraneste foarte bine si dupa ce il clatesti incearca o crema hodratanta! happy Mult succes!
Fundita?:*