| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani, iar cand eram mai mica am folosit niste produse impotriva cosurilor care mi-au afectat tenul. Acum pare putin imbatranit, iar dupa ce ma spal pe fata tenul mi se ususca foarte tare si pielea isi pierde elsticitatea. Folosesc o crema (Apidermin, de la un complex apicol, deoarece nu contine asa multe chimicale), dar chiar si asa pielea de pe fata mi se duce, ca si cum as fi stat prea mult la soare. Vreau niste sfaturi! Funda!
P.S.: Cand incerc sa aplic fond de ten, am aceeasi problema, mi se duce pielea, deci nu il pot folosi.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Nu mai folosi atât de multe chimicale pe faţă ta!
Pentru coşuri,
amestecă un sfert de măr ras cu o linguriţă cu vârf de miere pentru a obţine o mască naturală şi eficientă cu efect antiacneic. Dacă mierea este foarte groasă, poţi adăugă şi puţină apă la mască ce se ţine pe faţa timp de 20 de minute.
Te pup!

7 răspunsuri:
| Crazyeo a răspuns:

Tratament pentru piele : Amesteca ulei de masline cu galbenus de ou si dupa ce le amesteci bine date cu ele pe fata... Este un tratament pe care il stiu de la bunica mea! Bafta.

| Zebastian a răspuns:

"Am 15 ani, iar cand eram mai mica am folosit niste produse impotriva cosurilor "... Cand erai mai mica cati ani aveai 12? Asa va trebuie daca aveti incredere in toate rahaturile si nu vreti sa intelegeti ca aceste etape sunt normale in viata fiecaruia. Vrei voi sa pacaliti natura, uite ca natura se razbuna. Bine ca de la 12 la 15 ani nu ai avut cosuri, acum numai ai "fata"...

| JustAKiss a răspuns (pentru Zebastian):

Cand eram mai mica, adica pe la vreo 10 ani, draga 'Zebastian'. Si daca aveai de gand sa dai raspunsuri la misto, mai bine te abtineai ca esti total pe langa subiect. Multumesc pentru aprecierile tele care vin din partea unui 'om matur', ca vad ca asa te consideri.

| pikaღ a răspuns:

Asa eram si eu, vedeam prietenele mele ca isi aplicau tot felul de creme pe fata insa eu cand incercam tenul meu nu imi accepta nici un fel de crema sau substante, nici acum nu imi accepta insa eu nu am probleme cu cosurile, parerea mea este sa lasi fondul de ten si sa folosesti doar putina crema de galbenele pentru fata, cu timpul vei vedea rezultatele.Succes.

| JustAKiss a răspuns (pentru pikaღ):

Eu foloseam fondul de ten doar pentru a acoperi unele cosuri. Nu vreau sa ma apuc sa il folosesc de la varsta asta ca nu e bun deloc.

| pikaღ a răspuns (pentru JustAKiss):

Este foarte bine cum gandesti.Eu am mai vazut fete care au tenul frumos si se dau cu fond de ten ca e la mada...o prostie...

| pikaღ a răspuns (pentru pikaღ):

"moda"am gresit happy