| Ndjdnssvosbd a întrebat:

De ce mi se incetoseaza vederea si ametesc? Se poate sa fie o cadere de calciu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BlankWhite a răspuns:

Da, se poate sau pur si simplu ti s-a intamplat asta din cauza oboselii, iti recomand totusi sa consulti un medic sau sa mergi la farmacie sa iti recomande ceva ori sa iti cumperi tot de la farmacie calciu si magneziu cu B6.Nu uita sa mananci fructe si legume si odihneste-te!

2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Ai putea sa au o boala oftalmologica destul de serioasa dacă vezi așa de la un timp sau în anumite condiții iar amețeală sa fie un simptom inclus. Tine ți medicul de familie la curent cu starea ta de sănătate, de aceea te și are trecut în lista lui de pacienți, nu doar sa fi unul. Mergi măcar o data la 2 ani la oftalmologie pentru un control de rutina!

| alexsil05 a răspuns:

Asta e chiar serios, acesta poate duce la Lesin, trebuie sa treci la un regim.