| wannabe a întrebat:

De ce mi se umfla maseaua cand iau antibiotice?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ZuuZaaA a răspuns:

Nu ti se umfa maseaua, ci ti se umfla gingia...si asta se numeste abcesa.Probabil ca esti alergic la respectivele atibiotice, asa ca ai grija cu ele.
Pa, pa

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Normal ar fi sa iei antibiotice cand ti se umfla maseaua.
Unele antibiotice sunt alergene. Fa un test inainte de a lua unul nou.

| MisterKat a răspuns:

Posibil, din cauza unei reactii adverse la acel antibiotic.Citeste prospectul/reteta. Consulta si un farmacist. Nu ar fi normal sa ti se umfle maseaua de la antibiotic...

| ramona_5587 a răspuns:

Reactii adverse sau alergie...

| BuLLetBtwin a răspuns:

Posibil sa fi alergic la acel antibiotc big grin