| Amedeia a întrebat:

De ce mi se zbate ochiul drept? de 2 zile tot se misca dar ftt tare! si se misca si ochiul si pleoapa de sus... sa fie din cauza oboselii sau altceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| pizzahut a răspuns:

Este cauzata de incordarea muschilor. Apare atunci cand esti obosit, atat fizic cat si psihic. Dormi mai mult si incearca sa iti limpezesti gandurile pentru o perioada, iar problema va disparea imediat. Nu este nimic grav, multe persoane o patesc big grin!

| Sp33dster a răspuns:

Oboseala si prea mult calculator...mai iesi pe afara, si dormi mai mult big grin

| Amedeia explică (pentru Sp33dster):

Nici nu stau la pc crede-ma. cat intru 5 min sa vad ce e si ies..si toata ziua sunt pe afara iar de dormit dorm ft mult