| Lukasz a întrebat:

De ce nu am pofta de mancare? Ce as putea sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Chiar daca nu ai pofta de mancare, incearca sa mananci ceva racoritor, usor si nutritiv, dar totusi sa fie mancare. Nu stiu, poate un piure cu o bucata de friptura de porc si o salata ar fi bine-venita. Mai avem si astfel de momente.

| MihaiNicu23 a răspuns:

INcearca sa faci mai multa miscare si sa mananci lamaie cu 30 de minute inainte de masa.

Răspuns utilizator avertizat
| BuLaNNNeL a răspuns:

Pofta vine mâncând.

| Victoria18 a răspuns:

Poti avea probleme de sanatate. Consulta un nutritionist

| francut a răspuns:

Faci putina miscare? Mananci prea gras? Schimba asta.
Ori, ai putea avea probleme de sanatate (ceva acolo cu ficatul, fierea) si ar trebui sa consulti un internist.

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

Creierul tinde sa te faca sa te simti satul in anumite situatii, cred ca e de la metabolism.