| m4r1n a întrebat:

De ce nu incepe vaccinarea impotriva virusului A(h1n1) in Romania? Ar putrea exista reactii adverse sau alte consecinte?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A inceput deja.happy
Numai ca e cu acordul persoanei. eu nu mi l-am facut.
Nu are reactzii adverse imediat. ci in an. cel putin asa cred eu. nu am studii medicale dar dupa cat am citit am mai tras cate o concluzie.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A inceput vaccinare, dar este optionala, cat despre reactii adverese cred ca exista, dar nu sunt vizibile imediat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
A început vaccinarea, dar prospect la acest vaccin făcut de Cantacuzino nu există!
Te riști să-l faci? Cât de deștepți sunt medicii noștri? Hai mă lași cu tupeul și minciuna lor!
Dacă ar fi atât de bun de ce nu se și exportă în alte țări?
Mi-e silă de ei...
Pa, pa.

| m4r1n explică:

Pai cum e, va incepe sau nu?

| necrutatorul a răspuns:

Nu incepe vaccinarea pentru ca multi dintre romani au refuzat-o.