| LooRY99 a întrebat:

De ce nu m-a mai durut cand mi-a venit menstruatia? Si sangele era mai maro apoi s-a facut rosu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Uite un link.
http://www.sfatulmedicului.ro/......tatei_7389
O zi buna:)

| corbulalbrosu a răspuns:

In mod normal eliminarea menstrei nu este un proces dureros.Menstra de inceput poate avea o culoare mai inchisa deoarece a intervenit procesul de oxidare a sangelui din compozitie.Aceasta schimbare de culoare este normala. Ea apare cand sangele nu este proaspat, mai ales in cazul in care nu este eliminat rapid din organism. Daca sangele menstrual variaza ca si culoare si consistenta de-a lungul ciclului este foarte posibil sa fie vorba despre un ciclu menstrual normal. Totusi pot exista perioade cand modificarile culorii, schimbarile consistentei sau aparitia de cheaguri pot indica diferite tulburari ale menstruației. In cazul in care aceste manifestari se repeta nu ar strica sa-ti faci o consultatie ginecologica periodica. Multa sanatate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca Iisus, care a transformat apa in vin, gen. Sangele maro se face rosu...