| angelinthenight a întrebat:

Mentionez ca sunt la a doua menstra ( a doua oara cand imi vine menstruatia) si sangele are o culoare rosu. nu este ca prima oara cand mi-a venit, cu un rosu caramiziu.
Ps. am 12 ani si menstruatia mi-a venit in ianuarie iar de abia astazi mi-a mai venit.
Este normal?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, este perfect normal. Stai linistita, in general sangele menstrual este rosu aprins, doar la inceput si sfarsit mai maroniu.

greece12
| greece12 a răspuns:

Nu ai de ce iti face griji.Va veni destul de neregulat pana sa se stabilizeze, pana corpul tau se va pune de acord cu noua ordine, ca sa spun asa.Culoarea sangelui poate varia,sa nu fii nelinistita de asta si cum esti la inceput,este normal.O simpla raceala, un efort mai mare si vei vedea cum culoarea, consistenta si cantitatea se pot schimba.Deci,nu-ti fa griji.Bun venit in lumea celor mari!

| cryssa a răspuns:

Da, e normal
ia mult pana sa se regleze, si asa e la inceput, caramiziulaughing

| FunnyLoOVe a răspuns:

Este normal pentru o persoana care de abia i-a venit menstruatia, tuturor nu se intampla, nu este nimic ingrijorator.La inceput pana se regleaza menstruatia asa se intampla dar nu este nimic.

Succes si nu te speria. Funda?

| Alessandraaaa a răspuns:

Poi este foarte normal deoarece venindu-ti prima data este normal sa ai dereglari...

Si sangele este rosu caramiziu pentru ca asta e un sange rau...adica nu e limpede ca sangele obisnuit...intra pe

www.noifetele.ro si alfii mai multe:X

| NeverBeAlone a răspuns:

Da. Asa e la inceput
Nu iti vine regulat. Totusi. daca ti se intampla de mai multe ori.ar fi cazul sa vb cu ai tai.
Dar stai linistita ca e totul bine. Asa e la inceput. :*