| anonim_4396 a întrebat:

O parere va rog! Am avut contact neprotejat pe 25 si 27 ian. Apoi mi-a venit menstruatia pe 31. Am facut un test de sarcina, deoarece sunt foarte paranoica pe 1 si a iesit negativ, apoi am mai facut unul pe 3, tot negativ. Sangele a curs normal, abundent si rosu normal. Acum mi-a trecut menstruatia si tot stau pe ganduri ca poate exista posibilitatea sa fiu. Voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

In momentul in care ai avut tu contactele sexuale neprotejate, fertilitatea ta se afla la nivele scazute, ovulul care ar fi putut fi fecundat "imbatranise" si organismul tau se pregatea sa-l elimine, drept pentru care ai avut menstruatia din 31 ianuarie.
In concluzie,calmeaza-te,insarcinata nu esti, poti face cate trei teste de sarcina pe zi.
Dar, de acum incolo, foloseste prezervativul, te scuteste de nopti nedormite si cosmaruri!happy

11 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Sa nu te mai gandesti la asta! bine ai spus esti paranoica!
In primul rand,daca a ajuns menstruatia normal, nu ai cum sa ramai! in al doilea rand cum faci testul, daca ai mentruatia? deci, chiar nu intele,,,
Gandeste-te la orice, mai putin la o sarcina!

| mona a răspuns:

Eu zic ca nu esti insarcinata

| Alexandru0007 a răspuns:

Nu esti. data viitoare fii mai atenta

| wolder a răspuns:

Daca ti-a venit menstruatia de ce ai facut un test de sarcina? Adica 2?
DACA nu si-a dat drumu in tine nu esti insarcinata...
DE Ce nu il intrebi pe el?
Si cum sa faci un test de sarcina in timpul mestruatiei? Nu vad rostul.

| justgabriela a răspuns (pentru wolder):

Nu si-a datlaughing nu-l mai pot intreba pe el ca si asa l-am batut la cap o gramada. A vrut sa ma duca la ginecolog sa ma calmeze, dar am oroare la ei. Sunt panicata pentru ca a fost prima data cand s-a intamplat fara prez. si aud fel si fel de cazuri, si de aia big grin

| wolder a răspuns (pentru justgabriela):

Dar stai calma daca nu a facut asta nu-ti face griji.

| persseuss a răspuns:

Nu esti.

| Azµre a răspuns:

Poți să mai faci unul dar deja numai are rost. Nu ești.

| Vix999 a răspuns:

1.Testul de sarcina nu se face in timpul menstruatiei
2. Testul de sarcina se face cam la 3 saptamani de la contactul sexual neprotejat, nu 5 zile
3. Exista cazuri cand prima menstruatie vine si abia dupa nu mai vine.
Sa speram ca nu e cazul tau
Daca nu si-a dat drumul in tine, sansele se reduc.
Mai ai rabdare o saptamana macar si mai fa o data test.
Si...de ce Doamne iarta ma nu va protejati?

| Liliana1981 a răspuns:

Nu esti insarcinata. Paranoica ai cam fi dar e normal in cazuri din astea.

| justgabriela a răspuns:

Acum dupa ce mi-a trecut parca ma doare burta, ca la menstruatie, sper sa fii mancat ceva care nu mi-a priit. De aia imi pun atatea intrebari confused