| XxFlyingAway a întrebat:

De ce nu putem preveni imbatranetea? In anii 1700 oamenii traiau 20-30 de ani iar acum 70-80 de ani. Asta este probabil pentru ca am evoluat la nivelul technologiei sau probabil din cauza mediului. Probabil amandoua.:/ Din cate stiu eu telomerul este de vina. Dar nu putem sa facem ceva in privinta acestui progres de imbatranete? Nu vreau sa imbatranesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Bitza91 a răspuns:

In primul rand este "imbatranirea" nu "imbatraneatea"...in al 2 lea rand nu o poti opri.dar o poti incetini. oarecum.(tratamente in special)Referitor la faptul ca in anii 1700. 1700+. oamenii traiau 20-30 de ani.Dc? ..pentru ca nu erau conditiile care sunt acum...medicamente..tratamente..spitale cu aparatura moderna. si asa mai departe..Numai bine.