| aleeee a întrebat:

De ce imbatranesc oamenii?

12 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Pentru ca asa e viata.Nu putem fi tineri mereu. Din fericireoh go on
Mai trebuie sa si murim, sa lasam copii nostri sa isi traiasca propria lor viatawinking
Daca n-am imbatrani si implict n-am muri am fi prea multi, prea fericiti, prea perfect...prea irealhappy

| Silvia a răspuns:

Pentru că ăsta e cursul vieţii fiecăruia.Ne naştem, creştem, ne înmulţim şi murim.

| TeoPT a răspuns:

Ca sa intrebi u.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Daca ar fi viaţă veşnica ar fi suprapopulat Pamântul.Totuşi mai bine era să traim tot în jur de 70-80 ani dar să aratăm a 20 thinking Cu cât mai bătrân, cu atât mai înţelept.Cred ca arată într'un fel cât de mult suntem trecuţi prin viaţă.

| Gentiana a răspuns:

Cei care spun ca se simt mai tineri decat sunt in realitatea s-ar putea sa aiba dreptate. Potrivit oamenilor de stiinta, persoanele care au un suflet tanar au si o minte tanara, asa ca vor ramane in forma pe masura ce imbatranesc fizic.

| Maia a răspuns:

Pentru ca face parte din viata.Ne nastem, traim si murim.Pe durata cat traim noi oamenii intalnim diferite situatii, bune sau mai putin bune, care ne fac sa cunoastem scoala vietii si-o data cu asta facem loc si generatiei care ne urmeaza!

Gandeste-te ca n-am imbatrani, ar fi o mare plictiseala si o omogenizare de temperamente, hobby, vicii etc. pentru ca daca n-am imbatrani noi am fi mereu aceeasi, cu aceleasi obiceiuri si ar fi foarte plictisitor laughing), cred eu :d!

| emillie a răspuns:

Oamenii nu imbatranesc, se maturizeazahappy. Moartea vine oricum.

| Alina_9354 a răspuns:

Cam greu de raspuns la intrebarea asta, si cred ca raspunsul corect il stie doar Dumnezeu! EL a creat totul in asa fel incat cu anii sa isi piarda din frumusete si chiar sa dispara(florile, oamenii, animalele, materia vie)au acelasi destin!

| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

Deoarece numai asa vom pune pret pe anumite lucruri... Numai gandindu-ne ca nu avem foarte mult timp...

Si probabil pentru ca apoi sa avem o viata noua. Dupa meritul nostru...
Pup.

| Fiction a răspuns:

Pentru ca firea nu am creat-o noi:ai vazut ca o floare dupa cateva zile moare? Dar nu cu totul; radacinile mai exista in pamant.Asa si cu omul:tineretea se duce, dar tu rami pana moartea te ia.Este un fenomen care este greu de explicat.

| tim a răspuns:

Barbatii pentru ca le mananca femeile zilele. iar femeile pentru ca sunt rele si le mananca zilele la barbati! laughing

| adellyna a răspuns:

Pai pentru ca asa e cursul vietii happy ce s-ar intampla daca am fi toti tineri? am fi prea multa lume.