| ovidiu1 a întrebat:

De ce nu se mai acorda pensie de handicap persoanelor cu hemiplegie, si altii care pot umbla primesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| clau44 a răspuns:

Pentru că cei ce pot umbla le dau bani (şpagă) la toţi medicii, chiar şi la comisia care pune gradul de handicap! se pare că banul dat le dă gradul de handicap! iar cei ce nu pot umbla şi nu au bani suficienţi sunt dezavantajaţi!

| mary_1175 a răspuns:

Ba nu este adevarat...depinde si de dr.eu de ex n-am dat nici un ban.si mia acordat pensie