| mafiot1 a întrebat:

Salut.Am o intrebare si anumebig grinaca fac livrari la Glovo etc si sunt angajat la ei primesc pensie ca si cum as fi angajat la un serviciu normal sau nu se va acorda pensie?

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vei cotiza cantitati mici pentru pensie pentru ca salariu tau nici nu ajunge la minimul pe economie. Considera ca nu adaugi nimic la pensie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La orice contract de munca sau forma de angajare legala la care platesti contributii la stat vei avea pensie