| ady123 a întrebat:

De ce numai in timpul scolii ma doare capul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| xXOvyXx a răspuns:

Salut! Te poate durea capul din diverse motive:
-te joci la PC inainte de scoala(depinde in ce tura esti)
-ori ai teama ca nu ai invatat lectia sau pentru o lucrare etc.
-sau esti foarte stresat de la teme
-ori cand te duci la scoala ti-e foarte teama sa iei o nota mica(asa mi se mai intampla mie)
Sper ca ti-am fost de ajutor!
Fundita?thinking happy

7 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Pentru că atunci ești cel mai agitat din cauza programului de învățământ.

| FoundYouLover a răspuns:

Pentru ca in timpul scolii esti mai stresat decat de obicei.

| Mimy123 a răspuns:

Dupa cum se stie, nimeni nu prea merge la scoala de placere. Cand trebuie sa faci ceva ce nu vrei, si stai in banca 50 de minute si incerci sa te concentrezi la ora, ce vorbeste profesorul, si mai ales daca la o materie nu intelegi nimic, incepe sa te ia durerea de cap. Mie mi se intampla acelasi lucru, doar la materiile plictisitoare sau cele care nu imi placeau laughing Era greu sa ma concetrez la ore, si ma lua durerea de cap

| Picakhu a răspuns:

Paii... pot spuna ca suntem la fel. E din cauza stresului. mai ales cand ai test/teza pe mina ma apuca un rau ca ma doare capul, burta. All. Scoala bat`o vina laughing Da. stesul acumulat.
Funaa? :3

| Fluturel_Klaudiu_1993 a răspuns:

Poate de la teme si stres happy

| bylexus a răspuns:

Te trezesti mai repede decat de obicei, ai note proaste si te temi de o posibila corigenta peste vara, happy