| TiberiuFasole a întrebat:

De ce oamenii isi dau de obicei cu parfum pe langa corp? E periculos ca parfumul sa atinga pielea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu e periculos...de ce sa fie periculos...

7 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Nu, nu este periculos, in fond, produsele acestea pentru asta sunt.

| Drolja a răspuns:

Pentru ca parfumul să nu fie foarte înţepător, ci doar o atingere, pentru a nu pulveriza din greşeală pe haine, şi pentru a se distribui uniform pe o suprafaţă mai mare.
Parfumul sintetic e periculos pentru piele.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Se da mai la distanta sa se raspandeasca uniform

| kar1GaNNN a răspuns:

In general ma dau cu parfum pe la gat.

Astfel de substante sunt facu sa fie atinse cu pielea, e si normal.

| TiberiuFasole explică:

N-am nimic cu Daisuki, dar daca toate raspunsurile sunt la fel, banuiesc ca toate sunt bune, si am zis sa-i dau funda primului raspuns.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-ai dat o idee.