| ElenaMariajnk1441 a întrebat:

De ce raman cu anumite iritatii in zona intima dupa actul sexual?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| florinflorescu a răspuns:

Buna, pentru ca se freaca un corp de celalalt si pentru ca nu exista lubrifiere, te inrosesti, te iriti, sau chiar te ustura. Ca exemplu freaca-ti mainile una de alta 10 minute si vezi ce se intampla. Alte cauze mai pot fi barbieritul proaspat al lui sau al tau. Acum depinde daca senzatia este doar la exterior este normal, daca este la interior posibil sa ai o infectie urinara.

| ElenaMariajnk1441 explică:

Este la interior. Si se manifesta ca o infectie. Dar apare doar dupa actul sexul.